Nuk e bindi projekti i Kosovës, trajneri spanjoll refuzon stolin e dardanëve

Robert Moreno me shumë ngjasa nuk do të jetë trajneri i ri i Kosovës. Në media qarkulloi një foto e tij me presidentin e FFK-së duke darkuar në Stamboll, çka bëri të mendohej se marrëveshja do të ishte afër. Por e kundërta ndodhi. “AS” raporton se Moreno nuk është bindur nga projekti i FFK-së.

Sipas medias në fjalë, ish-trajneri i Kombëtares spanjolle dhe i Granadës, ka zgjedhur t’i besojë projektit të Soçit në Rusi. Këta të fundit janë pranë rënies nga elita ruse e futbollit, por kjo nuk ka ndikuar në vendimmarrjen e Robert Morenos./Halit Delibashi-Sport Ekspres/