“Nuk u mora fare me 3 golat”! Fitorja e thellë kundër Kukësit, Tetova nuk kënaqet: Nuk më pëlqeu që “u fikëm” në 15 minutat e pjesës së parë

Egnatia ka arritur që të fitojë thellë ndaj Kukësit me shifrat 4-1 në transfertë. Djemtë e drejtuar nga Tetova mbyllën gjithçka në pjesën e parë. Goli i parë i takimit u realizua në minutën e 12, atje ku Renato Malota gjeti të parin.

Më pas ishte Fernando që me anë të penalltisë, në të 28 dyfishoi nga pika e bardhë e penalltisë. Për të thelluar shifrat mendoi Mario Gjata, që pas një krosimi të bukur, i gjetur në zonë, nuk e kishte të vështirë për të shënuar edhe golin e tretë.

Kështu do të mbyllej pjesa e parë, por Kukësi u zgjua në të dytën. Rashiti ngushtoi diferencën në minutën e 80 dhe lojtarët verilindorë besuan te kthesa. Në momentin që vendasit po i afroheshin golit të dytë dhe miqtë po tentonin të vononin lojën, Joel i kapi në kundërsulm dhe pasoi bukur topin te Montenegro, që i ndodhur para portierit, arriti të shënojë.

Pritshmëritë janë të mëdha për këtë sulmues që ka mbërritur si afrim i ri në merkaton e janarit dhe ka luajtur 5 ndeshje me Kombëtaren e Kosta Rikës. Më poshtë gjeni intervistat e trajnerëve për “MCN TV”:

Tetova: “Kishim 35 minuta të mira dhe pastaj lëshuam pak terren. Kjo nuk më pëlqeu, tërheqja e ekipit dhe lufta e munguar në disa raste. Kur u mbyll pjesa e parë, fola më shumë me lojtarët për 15 minutat e fundit, nuk u mora fola me tre gola. Një ekip që do të kryesojë kampionatin, duhet të ketë më shumë uri dhe të ruaj gjithmonë balancat”