Old Trafford po zhduket përgjithmonë, pronari i ri i Manchester United do të rrafshojë stadiumin legjendar

Old Trafford po zhduket përgjithmonë, pronari i ri i Manchester United do të rrafshojë stadiumin legjendar

Miliarderi britanik Sir Jim Ratcliffe u bë pronar i 25% të Manchester United. Ai ka lënë mënjanë 1.3 miliardë paund për të hyrë në klub dhe planifikon investime të mëdha duke pasur parasysh se është në krye të segmentit sportiv të klubit. Ndër planet është prishja e Old Trafford dhe ndërtimi i një stadiumi të ri.

Ratcliffe planifikon të investojë 245 milionë paund për transferime, por kjo është një shifër e vogël krahasuar me shumën që ai është i gatshëm të investojë për shembjen e Old Trafford dhe ndërtimin e një stadiumi të ri. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/