Shqipëria mbledh edhe tifozë nga Lugina e Preshevës, banderola në rrugët e Tiranës: Po të thërret bija jote, mos më harro moj nënë

Shqipëria mbledh edhe tifozë nga Lugina e Preshevës, banderola në rrugët e Tiranës: Po të thërret bija jote, mos më harro moj nënë

Mbrëmja e sotme do të jetë e gjitha për t’u festuar, teksa Shqipëria ka siguruar tashmë biletën për në Euro 2024. Tirana ka mbledhur sot shqiptarët anë e mbanë globit, ku nuk bëjnë përjashtim edhe ata nga Presheva.

Një numër tifozësh nga Lugina janë pranishëm në kryeqytet dhe kanë shpalosur në rrugët e Tiranës dhe një banderolë me një mesazh domethënës. “Të fala nga Lugina, Shqipnisë anë e mbanë, po të thërret bija jote mos m’harro moj nënë”, është mesazhi i përcjellë përmes këtij baneri./Halit Delibashi-Sport Ekspres/