“Si mos ta shikoja kur te Bayern reaguan aq keq?”! Trajneri i Artetës shpjegon pse rasti i Gabriel nuk ishte penallti, të gjithë përpiqen ta kuptojnë se çfarë po thoshte

Të martën, Arsenali dhe Bayern Munich zhvilluan ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League në Emirates në Londër. Nuk pati fitues dhe rezultati përfundimtar ishte 2-2. Arsenali beson se Saka u godit nga Neuer në minutën e 95-të dhe iu mohua 11-metërshi, ndërsa Bayern u ankua se nuk ishte dhënë penallti kur Gabriel mori topin në duar.

Në konferencën për shtyp para ndeshjes me Aston Villa, Arteta vendosi të prekë situatën e saktë kur Bayernit nuk iu akordua penallti. “E pashë. Si të mos ta shikoja kur miqtë reaguan ashpër”, tha trajneri i Arsenalit dhe vazhdoi: “Mendoj se gjyqtari ka përdorur rregullin. Dhe ai thotë se në atë rast ju merrni parasysh arsyen e shëndoshë. Si mund të përdorni diçka, nëse nuk keni asgjë për të përdorur”, tha Arteta në mënyrë enigmatike. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/