Talenti shqiptar i largohet Interit dhe i bashkohet Romës, Kevin Zefi zyrtarizohet në Itali

Kevin Zefi ka marrë një tjetër vendim për karrierën e tij. Talenti shqiptar është larguar nga Interi dhe i është bashkuar Romës. Zyrtarizimi ka ardhur nga faqja e kryeqytetasve që tregojnë se kanë firmosur me Zefin.

Ky futbollist do t’i bashkohet fillimisht moshave të Romës. Një arsye për të mbërritur te kjo zgjedhje është fakti se Interi nuk shquhet për dhënien e mbështetjes karshi lojtarëve që rriten në akademinë e tyre. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/