Tha se po pret Gjermaninë! Ujkani flet për portierin e Ajaksit që është fjala e parë: Po e presim te Kosova, nuk dorëzohemi

Diant Ramaj është fjala e parë! Portieri i Ajaksit shihet me interes nga Kosova dhe Shqipëria, por ishte vet portieri i cili u shpreh se do të priste për Gjermaninë. Ndërkohë i ftuar në emisionin “A Play” në ATV, zëvendës drejtori i Kosovës, Samir Ujkani, u shpreh se dardanët nuk do të dorëzohen për Diantin.

‘Federata ka pasur kontakte shumë ma herët me Diantin, besoj para dy tri viteve ka qenë kontakti i parë, djali ka deklaruar që po e pret Gjermaninë, por ne po presim edhe ne nuk dorëzohemi”, tha Ujkani. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/