“Unë si trajner nuk e lija as për 20 milionë euro”! Tekniku i Legias së Varshavës: Ernest Muçi do të shitet më shumë në të ardhmen

Trajneri i Legias së Varshavës, Kosta Runjaic, ka pasur fjalët më të mira për Ernest Muçin. Tekniku theksoi të gjitha vlerat e futbollistit shqiptar, teksa me humor u shpreh se nuk do ta linte të largohej as për 20 milionë euro.

“Që nga fillimi i sezonit ka pasur oferta për transferimin e Ernest Muçit nga të gjitha ligat më të mira të Evropës. Kam luftuar që Muci të qëndrojë me ne të paktën deri në fund të sezonit. Sepse ne nuk do të përfitojmë vetëm prej tij si një ekip, performanca e tij do ta bëjë atë më të suksesshëm. Isha i sigurt se edhe ai do të dilte në plan të parë. Por gjërat u zhvilluan ndryshe.

Tashmë pritej që një transferim i kësaj shume t’i paguhej Ernest Mucit sepse ka kërkesa për lojtarë me profilin e tij. Çdo trajner kërkon lojtarë me një profil të tillë. Epo, 10 milionë euro a është e përshtatshme? Unë jam trajner dhe Ernesti ishte një nga lojtarët e mi kyç.

Nuk do ta lija të largohej as për dyfishin e kësaj shume. Mënjanë shakatë, Muci është një futbollist me potencial për t’u shitur me çmime shumë më të larta në merkato në pak vite. Unë dhe e gjithë Legia Varshavës i uron të gjitha të mirat, të gjithë fatin që i nevojitet dhe një kohë të suksesshme në Beshiktash