Video 10 sekonda që tregon saktë arsyen pse 38-vjeçari Modric i ka përfunduar koha si futbollist, askush nuk mposht dot ligjet e natyrës

Ka muaj që spekulohet për largimin e Modric nga Reali. Ky skenar u bë më i sigurt pasi madrilenët ranë dakord për ardhjen e Kylian Mbappe dhe i premtuan numrin “10”. Paralelisht vazhdojnë bisedimet edhe për largimin e mundshëm të Modric. Një skenë vërtet interesante vjen nga ndeshja e fundit e Realit.

Teksa Modric është larguar mes duartrokitjeve dhe ka takuar Ancelotin, për të treguar se nuk ka asnjë problem mes tyre, 38 vjecari është ulur në stol dhe ka filluar që të shfaq dukshëm shenjat e lodhjes. Ky është një tregues se Modric nuk ka më forcë për të luajtur 90 minuta dhe për këtë arsye ka luajtur vetëm 2 ndeshje të plota këtë sezon. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mavis (@lm10lukita)