VIDEO/ 4 gola dhe Bellingham që nuk di të ndalet, Real Madridi futet në lojë dhe barazon kundër Atletiko Madrid

Atletiko Madrid dhe Real Madrid e kanë mbyllur kohën e rregullt në shifrat 2-2 në Copa del Rey. Goli i parë u realizua nga ana e Linos për vendasit, ndërsa autogoli i Oblak, në minutën e 45, do të kthente ekuilibrat e takimit.

Morata shënoi golin e avantazhit në të 57, duke sjellë festë sërish te Atletiko. Por në minutën e 82, Bellingham dha një asist perfekt ku Joselu nuk fali, për t’i dërguar shifrat në 2-2. Tani do të jenë 30 minutat e shtesës ato që do të vendosin për ekipin që do të kalojë më tej. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/