VIDEO/ Albers Keko është heroi i ri i Partizanit, i shpëton të kuqtë nga humbja kundër Teutës

VIDEO/ Albers Keko është heroi i ri i Partizanit, i shpëton të kuqtë nga humbja kundër Teutës

Partizani ka barazuar me shifrat 1-1 ndaj Teutës në ndeshjen e sotme. Miqtë arritën të vendosnin pjesën e parë falë golit të shënuar nga ana e Peposhit. Në minutën e 24 të takimit, Peposhi arriti të realizojë në mënyrë fantastike duke mos i lënë asnjë shans portierit të Partizanit që të reagojë.

Pavarësisht tentativa të Partizanit për të kthyer ekuilibrin, duhej të pritej minuta e 75 kur Keko arriti të shtynte topin në rrjetë. Ky është heroi i ri i Partizanit që jep pikë me golat e shënuara, megjithëse në këtë gol merita më e madhe ishte e Hadrojt që e nxori sulmuesin me portën e boshatisur. Në fund, Partizani dhe Teuta ndajnë pikët. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/