VIDEO/ Anis Mehmeti ngre nivelin në Angli, lojtari në Championship pretendon ftesën e Silvinjos për në Europian

VIDEO/ Anis Mehmeti ngre nivelin në Angli, lojtari në Championship pretendon ftesën e Silvinjos për në Europian

Anis Mehmeti është rikthyer! Pas një pushimi të gjatë te Bristol City, i dënuar për shkak të egozimit të tij, Mehmeti është kthyer që t’i përgjigjet niveleve më të larta. Futbollisti shqiptar po luan nga minuta e parë në Championship në Angli dhe po ia shpërblen më së miri besimin trajnerit.

Në ndeshjen e djeshme, Bristol City arriti të fitojë me shifrat 1-4 ndaj Ëatford. Në golin e tretë të shënuar ishte Mehmeti që goditi fort në portën kundërshtare dhe pas devijimit të portierit, Sykes dërgoi topin në rrjetë. Performanca e Anisit ishte brilante në këtë ndeshje dhe tani futbollisti kërkon që të marrë ftesën e trajnerit Silvinjo për në Europianin e Gjermanisë. /Sport Ekspres/