VIDEO/ Arbitri serb “vjedh” Dortmundin, akordoi penalltinë që i hoqi fitoren nga duart Borusias

PSV-Borusia Dortmund ka përfunduar me rezultatin e barabartë 1-1. Skuadra gjermane kaloi në avantazh në minutën e 24-t me anë të Malenit, por e pësoi në pjesën e dytë të takimit. Humels rrëshqet në zonën e tij, duke prekur qartësisht topin e më pas edhe këmbën e lojtarit kundërshtar.

Arbitri serb, Jovanoviçi, akordoi 11 metërsh, i cili u shndërrua më pas në gol nga De Jongu. Polemikat kanë qenë të shumta, teksa ekspertë të futbollit, e kanë konsideruar ndërhyrjen e Humlesit si të rregullt dhe këtë penallti si të padrejtë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/