VIDEO/ Arbnor Muja tund rrjetën në Belgjikë, sulmuesi shqiptar feston golin me shqiponjë

VIDEO/ Arbnor Muja tund rrjetën në Belgjikë, sulmuesi shqiptar feston golin me shqiponjë

Arbnor Muja ka gjetur rrugën e rrjetës mbrëmjen e sotme. Anverpi është duke fituar kundër Vesterlosë me shifrat minimale 1-0. Në minutën e fundit të pjesës së parë, sulmuesi shqiptar hyn nga e majta e sulmit në zonë dhe prej aty e ndal topin në rrjetë.

24-vjeçari feston me shqiponjë menjëherë pas shënimit të golit. Një tjetër sezon pozitiv për Mujën, i cili është kthyer në një lojtarë të rëndësishëm për kampionët në fuqi të Belgjikës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/