VIDEO/ Armando Brojën e ndalon shtylla për një gol kundër Manchester United, sulmuesi shqiptar lihet vetëm nga shokët e ekipit

VIDEO/ Armando Brojën e ndalon shtylla për një gol kundër Manchester United, sulmuesi shqiptar lihet vetëm nga shokët e ekipit

Armando Broja hyri në minutën e 77 të takimit në ndeshjen mes Manchester United dhe Chelsea. Vendasit arritën të fitonin në shifrat 2-1 dhe në fund, Broja mund të ishte kthyer në heroin e takimit.

Pas një krosimi të bukur, Broja tentoi në një pozicion thuajse të pamundur për të shënuar me kokë, por nuk ia doli. Ishte rasti i vetëm kur u shërbye nga shokët e ekipit në gjithë minutat e tij në këtë ndeshje.

Ajo që vihet re në ndeshjet e fundit të Chelsea, është fakti se Broja shërbehet pak nga shokët e skuadrës, me këta të fundit që bëjnë shpeshherë shumë manovra me topin për të zgjedhur në fund që ta dërgojnë sferën në vend tjetër dhe jo në këmbët e sulmuesit shqiptar. /Sport Ekspres/

 

Video edited on Kapwing