VIDEO/ Berisha, muri i Empolit! Shkëlqeu kundër Napolit, shihni të gjitha pritjet e portierit shqiptar

VIDEO/ Berisha, muri i Empolit! Shkëlqeu kundër Napolit, shihni të gjitha pritjet e portierit shqiptar

Empoli ka marrë një fitore minimale 0-1 kundër Napolit dhe një meritë mjaft të madhe këtu ka edhe Etrit Berisha. Portieri shqiptar shkëlqeu mes shtyllave, ku u shqua për pritjet e tij. 34-vjeçari ishte muri i Empolit përballë kampionëve në fuqi të Serisë A.

7 goditje të napoletanëve kanë shënjestruar portën, por në të 7 rastet Berisha ka qenë në lartësinë e duhur. Pritjet e tij kanë qenë vendimtare, duke befasuar edhe vetë lojtarët e Napolit gjatë lojës./Sport Ekspres/