VIDEO/ Doli për të grushtuar topin, por e dërgoi pas shpinës së tij! Autogoli i portierit të Atletikos kundër Realit bëhet viral

Kupa e Mbretit ka vënë përballë Realin e Madridit dhe Atletikon e Madridit. Skuadrat janë në baraspeshë dhe në listën e golashënuesëve sipakt edhe emri i… portierit të Atletikos. Oblaku është bërë viral në rrjetet sociale, teksa në minutën e parë shtesë të pjesës së parë e dërgoi topin në rrjetën e tij.

Modriçi hodhi një top në zonë dhe portieri i Atletikos la portën e tij për të spastruar zonën. Oblaku tenton të grushtojë topin, por ky i fundit mori një trajektore që ai nuk e dëshironte. Topi shkon pas shpinës së tij, për t’u ndalur më pas në rrjetë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/