VIDEO/ Dy djemtë e artë të Beshiktashit, tifozët turq fiksohen pas Ernest Muçi dhe Semih Kiliçsoy

Ernest Muçi dhe Semi Kiliçsoy kanë fituar dashurinë e tifozëve të Beshiktash. Ata mund të etikohen si dy djemtë e artë të gjigandëve turq.

Një ngjashmëri e madhe në moshën e vogël, teksa Semih është 18-vjeç, për pozicionin e tyre në sulm, për aftësinë në driblime dhe pak ngjashmëri fizike.

Semih dhe Muci e kanë gjetur menjëherë gjuhën e përbashkët dhe janë parë shpesh duke bërë diskutime rreth ndeshjes edhe në momentit e pushimit të vogël ndaj Kaysespor. /Sport Ekspres/