VIDEO/ E rrallë në botën e futbollit! Gana barazoi me Mozambikun, gazetarët shkojnë për të sulmuar lojtarët e Kombëtares së tyre në vend të…intervistave

Kombëtarja e Ganës ka zhgënjyer edhe një herë tifozët e saj mbrëmjen e djeshme pasi barazoi ndaj Mozambikut 2-2 dhe tani nuk ka asnjë shans për të kaluar fazën e grupeve të Kupës së Kombeve të Afrikës. Rezultati dështues shkaktoi zemërimin e tifozëve, por askush në botë nuk mund ta besojë atë që bënë gazetarët nga Gana në zonën e miks pas ndeshjes.

Në vend që të kërkonin deklaratat e lojtarëve të tyre, gazetarët sulmuan verbalisht lojtarët ganez teksa po kalonin pranë tyre dhe pothuajse pati një përplasje fizike, që është vërtet sjellje e paprecedentë për botën e futbollit. /Sport Ekspres/