VIDEO/ Festojnë si të kenë fituar Champions League, ekipi i Kategorisë së Katërt në Spanjë në ekstazë se do të përballet me Real Madrid në Kupë

VIDEO/ Festojnë si të kenë fituar Champions League, ekipi i Kategorisë së Katërt në Spanjë në ekstazë se do të përballet me Real Madrid në Kupë

Kupa e Mbretit të Spanjës arriti në fazën e 16-të, dje u hodh shorti dhe në mesin e 32 skuadrave janë edhe dy skuadra të kategorisë së katërt, Barbatos dhe Arandino. Në janar të vitit të ardhshëm, Barbatos do të presë Barcelonën, ndërsa Arandina do të presë Real Madridin.

Ishte skuadra e Arandines ajo që u bë hit në rrjetet sociale pas shortit. Kur u hodh shorti dhe u kuptua se Arandin do të përballet me Real Madrid, në këtë klub të vogël të kategorisë së katërt lindi një çmenduri absolute.

Futbollistët kanë parë së bashku shortin në ambientet e klubit dhe kur kanë parë Real Madridin në ekran, të gjithë ishin në ekstazë dhe festuan si të kishin festuar Champions League. /Sport Ekspres/

 

Viral Reaction of Team Arandina after drawing against Real Madrid
byu/Ni__Mo insoccer