VIDEO/ I rrinte portierit nga mbrapa dhe i shënoi golin fshehurazi, goli komik ndodh në Turqi

Sakaryaspor dhe Goztepe janë përballur dje në kuadër të javës së 18-të të ligës së parë (niveli i dytë i futbollit turk). Miqtë festuan triumfin e tyre me rezultatin 1-2. Deri në minutën e 90, rezultati i takimit ishte në shifrat 0-2.

Arbitri akordoi pesë minuta shtesë dhe portieri i miqëve kërkoi që të vononte lojën në minutat shtesë. Teksa mbante topin në dorë dhe e lëshoi në tokë, një lojtar kundërshtar arriti që t’ia rrëmbente topin fshehurazi dhe ta shënonte golin. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/