VIDEO/ Jo vetëm te Shqipëria! Merr përpara 4-5 lojtarë kundërshtarë, Mario Mitaj është thjeshtë brilant

VIDEO/ Jo vetëm te Shqipëria! Merr përpara 4-5 lojtarë kundërshtarë, Mario Mitaj është thjeshtë brilant

Mario Mitaj është padyshim një prej lojtarëve më të mirë të Shqipërisë. Ky futbollist është shpëtuar nga Kombëtarja dhe Silvinjo. Kur trajneri brazilian i besoi, te Lokomotiva e Moskës ky lojtar qëndronte në stol.

Pas performancave të shkëlqyera me Shqipërinë, Mitaj mori vendin e titullarit edhe te Lokomotiva, atje ku ka shkëlqyer. Në videon më poshtë mund të shihni qartësisht se spektaklin e ofruar me fanellën kuqezi, Mitaj e ka shfaqur edhe në Rusi. /Sport Ekspres/