VIDEO/ Kalonte nga 3 dhe 4 lojtarë të Atletico Madrid, shikoni ndeshjen fenomenale të Bellingham dhe mënyrën si i shmangej rivalëve

Bellingham është aktualisht një prej lojtarëve më të mirë në botë. Në çdo ndeshje ku futbollist po demonstron vlerat e tij. Kështu ndodhi edhe në mbrëmjen e sotme, teksa Real Madrid është përballur ndaj Atletico Madrid.

Këta të fundit arritën që të fitonin me shifrat 4-2 në shtesë, pasi koha e rregullt u mbyll në barazimin 2-2. Paraqitja e Bellingham ishte e një klasi të lartë, teksa në shumë momente arrinte që dilte në hapësira të ngushta dhe të driblonte me sukses 3-4 lojtarë kundërshtarë. Gjithashtu Bellingham ishte njeriu që dha asist në golin e dytë të Real Madrid. /Sport Ekspres/

Bellingham vs Atletico Madrid
byu/Albaniafootball insoccer