VIDEO/ Kthimi i çuditshëm i faljes! Sokol Cikalleshi shënon super gol, trajneri e nxjerr nga fusha dhe i anulojnë golin

Sokol Cikalleshi është falur nga ana e Konyaspor pas gjithë problemeve të shkaktuara me mungesën e pagave në drejtimin e sulmuesit shqiptar. Cikalleshi i kërkoi dhe turqit, të gjendur në probleme financiare, e përjashtuan nga ekipi.

Megjithatë ai u kthye në ndeshjen e sotme kundër Instabulspor. Teksa rezultati ishte 0-0, Cikalleshi realizoi një perlë nga distanca në minutën e 80. Trajneri e nxori menjëherë nga loja pasi e kishte përgatitur që para golit zëvendësimin e tij, Sokoli realizoi me goditjen e fundit. Më pas ishte VAR që ndërhyri duke anuluar golin e Cikalleshit për pozicion jashtë loje. /Sport Ekspres/