VIDEO/ Mjaftojnë vetëm 36 sekonda për të shtangur Barcelonën, Bilbao i shënon katalanasve pa u pozicionuar ende pa nisur mirë loja

Atletik Bilbao është duke u ndeshur me Barcelonën në çerekfinale të Kupës së Mbretit. Përballja ka filluar në mënyrën më të keqe të mundshme për katalanasit. Ende pa nisur mirë loja, Bilbao ka arritur ta dërgojë topin në portën e Barçës.

Skuadrës baske i mjaftuan vetëm 36 sekonda që nga vërshëllima e arbitrit kryesor të takimit që t’i çonin shifrat në 1-0 dhe të shtante Barcelonën. Guruzeta është autori i golit të Atletik Bilbaos./Halit Delibashi-Sport Ekspres/