VIDEO/ Mjafton një gol për të kapur vendin e katërt, Hoxha i jep fitoren Dinamos përballë Erzenit

VIDEO/ Mjafton një gol për të kapur vendin e katërt, Hoxha i jep fitoren Dinamos përballë Erzenit

Sfida e sotme mes Dinamos dhe Erzenit ka përfunduar me rezultatin minimal 1-0 në favvor të dinamovitëve. “Nëndetëses blu” i ka mjaftuar vetëm një gol për të marrë tre pikët në këtë përballje. Goli që vendosi fatin e takimit u shënua në minutën e 74-t dhe si autor ka Rustem Hoxhën.

Ky i fundit u tregua i saktë në zonën kundërshtare, ku në një distancë fare pak metra larg portës e ka shtyrë topin në rrjetë. Dalja me karton të kuq e Atandës në minutën e 64-t i ndryshoi ekuilibrat e lojës dhe Dinamoja arriti ta shfrytëzonte këtë moment. Me këtë trepikësh Dinamo shkon në vendi ne 4-t në tabelën e renditjes, me 15 pikë të grubmulluara në tërësi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Video edited on Kapwing