VIDEO/ Murinjo është i papërsëritshëm! I bërtet si i çmendur yllit të Napolit, më pas e përqafon

VIDEO/ Murinjo është i papërsëritshëm! I bërtet si i çmendur yllit të Napolit, më pas e përqafon

Zhoze Murinjo është i papërsëritshëm për shkak të karakterit të tij. Roma e tij mposhti 2-0 kampionët në fuqi të Serisë A, Napolin. Por përtej rezultatit, reagimi i Murinjos ndaj Kvarashkelias është bërë viral në rrjetet sociale.

Në minutën e 37, “special one” nis t’i bërtasë si i çmendur yllit të Napolit. Por, nga një “djall”, Murinjo shndërrohet në një “ëngjëll” shumë shpejt. Britmat në nerva e sipër i lënë vendin respektit. Trajneri i Romës i vendos duart në qafë gjeorgjianit dhe e përqafon, sikur britmat të mos ishin dëgjuar pak sekonda më parë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/