VIDEO/ Në garë edhe goli me thembër i Marvin Çunit, Serie A shpall golin më të bukur të muajit nëntor

VIDEO/ Në garë edhe goli me thembër i Marvin Çunit, Serie A shpall golin më të bukur të muajit nëntor

Serie A ka shpallur dje golin më të bukur të muajit nëntor përmes kanaleve zyrtare në rrjetet sociale. Në garë ishte edhe goli spektakolar i shënuar nga Marvin Çuni. Sulmuesi shqiptar shfrytëzoi një asist nga Arijon Ibrahimoviçi dhe me thembër e ndali topin në rrjetë.

Një gol për notën 10, por që është votuar i dyti nga tifozët. Goli më i bukur për muajin nëntor është shpallur ai i Dimarkos, i cili u shënua pikërisht kundër skuadrës së Marvin Çunit, Frozinones. Dimarko shënjestroi portën nga mesfusha, duke realizuar kështu edhe golin më të bukur për muajin që lamë pas./Halit Delibashi-Sport Ekspres/