VIDEO/ Nuk përmbahet Indrit Tuci në Europë! Gol dhe asist kundër ekipit që la Manchester United jashtë Europa League, shkëlqen edhe Qazim Laci

Një mbrëmje perfekte për shqiptarët e Spartës së Pragës! Kjo skuadër ka arritur që të mund Galatasarain me shifrat 4-1 dhe të kalojë më tej në Europa League. I aktivizuar në minutën e 66, Indrit Tuci do të shënonte golin e dytë të Spartës dhe do të jepte asist në golin e tretë.

Ndërkohë në golin e katërt, ishte asisti i Qazim Lacit që zhvlerësoi ndeshjen e parë të humbur në shifrat 2-3. Vlen të theksohet se ishte pikërisht Galatasarai që nuk e lejoi Manchester United për të shkuar në Europa League, por tanimë eliminohet nga shqiptarët. /Sport Ekspres/