VIDEO/ Nxjerr jashtë loje 4 kundërshtarë! Rodrigo turpëron mbrojtësin në zonë, shihni golin mbresëlënës që shënoi ndaj Kadizit

VIDEO/ Nxjerr jashtë loje 4 kundërshtarë! Rodrigo turpëron mbrojtësin në zonë, shihni golin mbresëlënës që shënoi ndaj Kadizit

Reali i Madridit ka mpshtur sor Kadizin me shifrat 0-3. Rodrigo ishte një natën e tij, teksa arriti të dërgonte dy herë topin në rrjetë. Por vëmendja shkoi e gjitha te goli i tij i parë në këtë ndeshje. Në minutën e 14, braziliani dhuron spektakël në zonë.

Rodrigo lëviz bukur në zonën e rreptësisë, ku shmang bukur katër rivalë, njërit prej të cilëve i kalon topin mes këmbëe. Sapo gjen hapësirën për të goditur, lojtari i Realit të Madridit nuk mendohet dy herë. Ai shënjestron portën dhe me sukses e dërgon topin në rrjetë. Një gol vërtetë mbresëlënës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/