VIDEO/ Predha e Odise Roshit është e pandalshme për portierin, lojtari shqiptar shënon gol spektakolar në fitoren e ekipit turk

VIDEO/ Predha e Odise Roshit është e pandalshme për portierin, lojtari shqiptar shënon gol spektakolar në fitoren e ekipit turk

Odise Roshi ka qenë vendimtar në përballjen e sotme të Sakariasporit kundër Bolusporit. Ekipi i lojtarit fierak ka fituar me shifrat 2-3, ndërsa protagonist kryesor në këtë takim ka qenë edhe ai vetë. Kur kronometri po maste minutën e 28, Odise Roshi hyn në zonë dhe prej aty lëshon një predhë të pandalshme për portierin kundërshtar. Topi i goditur fortë nga këmba e djathtë e tij ndalet në rrjetë, duke shtuar një gol spektakolar në statistikat e Odise Roshit./Sport Ekspres/