VIDEO/ Presidenti i Atletico-s u lut që të mos festonte, Joao Felix i tregon ish-klubit se cili i shënoi golin

VIDEO/ Presidenti i Atletico-s u lut që të mos festonte, Joao Felix i tregon ish-klubit se cili i shënoi golin

Barcelona ka mposhtur sot Atletico Madridin me rezultatin minimal 1-0. Ndeshja u vendos në minutën e 28, kur Joao Felix-i shkundi rrjetën e madrilenëve. Ishte pikërsht një ish i skuadrës së Simeones ai që i solli humbjen.

Presidenti i Atletico-s u shpreh përpara sfidës se shpresonte që portugezi të mos festonte në rast të shënimit të golit, në shenjë respekti për ish-ekipin e tij. Por Joao Felix-i ka bërë të kundërtën. Sapo e ka kaluar topin përtej vijës fatale është ngjitur sipër barrierave rrethuese të stadiumit dhe ka hapur krahët për t’i treguar tifozëve se nga cili erdhi goli./Halit Delibashi-Sport Ekspres/