VIDEO/ Reagimi i çuditshëm i trajnerit të Alaves! Reali i shënoi në shtesë, Garcia “çmendet”, shkatërron gjithçka që i del pëpara dhe kapet me stafin

VIDEO/ Reagimi i çuditshëm i trajnerit të Alaves! Reali i shënoi në shtesë, Garcia “çmendet”, shkatërron gjithçka që i del pëpara dhe kapet me stafin

Mbrëmë, pas shumë telasheve, Real Madridi arriti të fitojë me shifrat 1-0 në transfertë ndaj Alaves dhe kështu u rikthye në vendin e parë në La Liga. Miqtë kishin një lojtar më pak në një pjesë të madhe të pjesës së dytë, por pavarësisht kësaj krijuan raste më të mira se kundërshtari.

Lucas Vazquez i solli tre pikët Real Madridit me një gol në minutën e dytë të kohës shtesë dhe kjo nuk i ka pëlqyer trajnerit të Alaves. Luis Garcia, filloi të thyente gjithçka që kishte përballë dhe nuk e kontrolloi dot fare veten. Ai nisi që të shkatërronte gjithçka i doli para dhe më pas shkoi për të nxjerrë inatin me një nga pjesëtarët e stafit të tij. /Sport Ekspres/