VIDEO/ Reali “vjedh” Almerian? VAR-i vendosi fitoren e Realit të Madridit, rasti i golit të Vinicuesit që shkaktoi polemika të mëdha

Fitorja e Realit të Madridit mbrëmjen e sotme është pasuar nga polemika të mëdha. VAR-i ishte protagonisti kryesor në takimin mes “los blancos”-ve dhe Almerias. Teknologjia i anulloi Almerias golin që do e dërgonte ndeshjen në 3-1, por pak minuta më vonë konsideroi të rregullt golin e barazimit për Realin e Madridit.

Ishte pikërisht ky gol ai që shkaktoi polemika të mëdha. Pamjet e ngadalësuara tregojnë një top që vjen pranë krahut të Viniciusit, i cili më pas dërgoi sferën në rrjetë. Arbitri ishte i mendimit se topi preku në supin e brazilianit, por tifozët nuk kanë qenë në të njëjtën mendje me të, pasi e kanë konsideruar një “vjedhje” të Realit fitoren e sotme./Halit Delibashi-Sport Ekspres/