VIDEO/ Shikojeni golin e çmendur! Granit Xhaka i lë të gjithë pa fjalë, shënon nga pozicioni i pamundur

Granit Xhaka ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në Bundesligë. Mesfushori shqiptar i ka lënë të gjithë pa fjalë që në minutën e 3-të të takimit. Kur të gjithë prisnin një pasim ose harkim në zonë, Xhaka i befasoi me gjuajtjen e tij.

Mesfushori i Leverkusenit goditi me të majtën e tij dhe realizoi një gol mbresëlënës nga një pozicion i vështirë. Bajer Leverkuseni është duke u përballur me Majncin, takim që tashmë është në baraspeshë 1-1./Halit Delibashi-Sport Ekspres/