VIDEO/ Skandal në Superligën e Turqisë! Presidenti i klubit godet me grusht arbitrin, gjyqtari përfundon përtokë dhe me sy të ënjtur

VIDEO/ Skandal në Superligën e Turqisë! Presidenti i klubit godet me grusht arbitrin, gjyqtari përfundon përtokë dhe me sy të ënjtur

Ndeshja mes Ankaraguçusë dhe Rizesporit ka prodhuar një episod aspakt të këndshëm. Presidenti i klubit kryeqytetas nuk i ka kontrolluar dot nervat e tij në fund të ndeshjes. Kreu i Ankaraguçusë ishte i pakënaqur me mënyrën e arbitrimit dhe ka vendosur ta tregojë edhe me veprime një fakt të tillë.

Faruk Koca ka goditur me grusht gjyqtarin kryesor të takimit. Halil Umuti ka përfunduar përtokë dhe me syrin e ënjtur, ndërsa stafi dhe lojtarët kanë ndërhyrë menjëherë për të shmangur një ngjarje edhe më skandaloze./Halit Delibashi-Sport Ekspres/