VIDEO/ Sokol Cikalleshi shënon gol me panenka në minutën e 97 në Turqi, çfarë gjakftohtësie nga sulmuesi shqiptar…

VIDEO/ Sokol Cikalleshi shënon gol me panenka në minutën e 97 në Turqi, çfarë gjakftohtësie nga sulmuesi shqiptar…

Sokol Cikalleshi ka shënuar tjetër gol në Turqi. Sulmuesi shqiptar ka tundur rrjetën e Karagumruk në minutën e 97 të takimit. Teksa rezultati ishte në shifrat 0-1, për Konyaspor u akordua një penallti në fund.

Penalltia iu besua Cikalleshit dhe ky i fundit nuk zhgënjeu. Gjakftohtësia e shqiptarit ishte e frikshme teksa zgjodhi që të godiste me panenka duke realizuar golin e barazimit në 1-1. /Sport Ekspres/