VIDEO/ Sulmuesi shqiptar po shkëlqen në Kroaci, shënon golin e 5 në kampionat

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar po shkëlqen në Kroaci, shënon golin e 5 në kampionat

Indrit Tuçi është duke shkëlqyer në kampionatin kroat. Sulmuesi shqiptar ka pasur një marrëdhënie të mirë me golin këtë sezon. 5 gola kanë autorësinë e tij te Lokomotiva e Zagrabit. Tuçi ka gjetur rrugën e rrjetës edhe mbrëmjen e sotme.

Këtë herë “preja” e tij ka qenë Rijeka. Një pasim i gabuar nga lojtari kundërshtar shndërrohet në një asist të përsosur për 23-vjeçarin. Tuçi vihet në zotërim të topit dhe më pas mposht portierin e Rijekës me goditjen e tij./Halit Delibashi-Sport Ekspres/