VIDEO/ Supeeeer Taulant Seferi! Shënon gol në “sekondën e fundit” dhe feston me shqiponjë, i jep fitoren ekipit me…10 lojtarë

VIDEO/ Supeeeer Taulant Seferi! Shënon gol në “sekondën e fundit” dhe feston me shqiponjë, i jep fitoren ekipit me…10 lojtarë

Taulant Seferi është në një formë fantastike. Sulmuesi i Shqipërisë nuk po bën mirë vetëm te Kombëtarja, por edhe te ekipi i tij. Seferi arriti që t’i jepte një fitore të madhe në transfertë Baniyas me shifrat 0-1.

Skuadra e tij po luante në transfertë kundër Hatta dhe në minutën e 60 ngelën me 10 lojtarë pasi u ndëshkua me karton të kuq Al Hammadi. Por Taulant Seferi u kthye në hero teksa në aksionin e fundit përpara mbylljes së takimit, arriti të shënonte dhe zgjodhi që të festonte me shqiponjë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/