VIDEO/ Të eliminosh Real Madridin është si të kesh fituar trofeun! Diego Simeone “i dehur” nga fitorja, vrapon në gjithë stadiumin pas ndeshjes

Atletiko Madrid arriti që të fitonte kundër Real Madridit me shifrat 4-2. Pasi koha e rregullt u mbyll 2-2, në shtesë ishte Griezman dhe Riquelme që vendosën suksesin për ekipin e drejtuar nga Simeones.

Kështu Atletiko arriti të kalonte në turin tjetër të Copa Del Rey. Por për Simeonen, të eliminosh Realin është njësoj si të kesh fituar trofeun. Menjëherë pas vërshëllimës së trefishtë, Simeone nisi të vrapojë në gjithë stadiumin “i dehur” nga fitorja. /Sport Ekpres/