VIDEO/ Tifozët e Kopenhagenit sfidojnë të ftohtin dhe ndezin atmosferën në stadium 1 orë para ndeshjes, janë pranë kualifikimit pas 12 viteve

VIDEO/ Tifozët e Kopenhagenit sfidojnë të ftohtin dhe ndezin atmosferën në stadium 1 orë para ndeshjes, janë pranë kualifikimit pas 12 viteve

Kopenhageni ka mundësinë që sot të kalojë në fazën me eliminim direkt të Ligës së Kampionëve. Hera e fundit që diçka e tillë ndodhte ishte në sezonin 2010/11. Danezët përballen sot me Gallatasarain në shtëpi, ku kanë një armë shtesë që pritet t’i motivojë për të mbërritur objektivin.

Tifozeria e Kopenhagenit është e jashtëzakonshme, teksa sfidon edhe të ftohtin. Ultrasit e ekipit kanë mbushur tribunën pas porte një orë përara fillimit të ndeshjes dhe kanë ndezur atmosferën në stadium. Tifozët kanë filluar koret e tyre në mbështetje të skuadrës, pavarësisht faktit se duhet ende shumë minuta që loja të nisë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/