VIDEO/ Vërshëllima shurdhuese sapo Donaruma shkel fushën e “San Siros”, portieri Italian pritet si armik nga tifozët e Milanit

VIDEO/ Vërshëllima shurdhuese sapo Donaruma shkel fushën e “San Siros”, portieri Italian pritet si armik nga tifozët e Milanit

Pas dy viteve, Xhanluixhi Donaruma është rikthyer në “San Siro”. Por këtë herë portieri Italian do të jetë kundërshtar i Milanit. Tifozët ende nuk e kanë harruar “tradhëtinë” e tij dhe e kanë pritur si armik mbëmjen e sotme.

Sapo Donaruma ka shkelur fushën e “San Siros”, menjëherë kanë nisur vërshëllimat shurdhuese. Atmosfera nuk është aspak miqësore për portierin e PSG-së, i cili pritet të luajë në një ambient aspak miqësor në mbrëmjen e sotme./Halit Delibashi-Sport Ekspres/