Zyrtare/ “Perandori” firmos me klubin e njohur grek, lojtari shqiptar do të stërvitet nga një legjendë që ka drejtuar edhe Milanin

Zyrtare/ “Perandori” firmos me klubin e njohur grek, lojtari shqiptar do të stërvitet nga një legjendë që ka drejtuar edhe Milanin

Panathinajkosi ka bërë ndryshime në pankinë. Klubi i njohur grek ka shkarkuar nga detyra Jovanoviçin dhe në krye të pankinës nga emëruar Fatih Terimin. “Perandori i Bosforit” do të jetë trajneri i ri i klubit nga Athina, deri në verën e vitit 2025. Lajmi është zyrtarizuar nga vetë klubi Panathinajkos përmes kanaleve zyrtare në rrjetet sociale.

Kështu, mesfushori shqiptar, Enis Çokaj do të ketë mundësinë të stërvitet nga një legjendë e futbollit turk, si Fatih Terimi. Ky i fundit ka një karrierë të lavdishme, teksa është trajneri më i suksesshëm në Turqi. Terimi do të provojë kështu veten jashtë Turqisë për herë të dytë që pas aventurës te Milani mbi 20 vite më parë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/