14 ndeshje dhe 6 gola! Sokol Cikalleshi i papërmbajtshëm në Turqi, shënon sërish me fanellën e Konyaspor

14 ndeshje dhe 6 gola! Sokol Cikalleshi i papërmbajtshëm në Turqi, shënon sërish me fanellën e Konyaspor

Sokol Cikalleshi është i papërmbajtshëm me fanellën e Konyaspor. Sulmuesi ka shënuar sërish në Turqi. Në ndeshjen mes Samsunspor dhe Konyaspor që po vijon në shifrat 0-1, goli i vetëm ka ardhur nga sulmuesi shqiptar.

Rreth minutës së 29, Cikalleshi tundi rrjetën dhe mposhti portierin kundërshtar. Ky ishte goli i 6 në 14 ndeshjet e kampionatit që lojtari i Kombëtares ka zhvilluar me fanellën e Konyaspor, pa harruar edhe dy asistet e dhëna. /Sport Ekspres/