“Ai e di shumë mirë se çfarë duhet të përmirësojë”! Mbrojtësi i Interit vlerëson figurën e Kristjan Asllanit: Është lojtar i shkëlqyer, ka shumë potencial

Vlerësime të mëdha vijnë për Kristjan Asllanin edhe nga lojtarët e Interit. Një prej shokëve të ekipit, Acerbi, ka ngritur jo pak figurën e futbollistit shqiptar. Acerbi është shprehur se Asllani ka shumë potencial, por duhet të përmirësojë sensin e tij gjatë ndeshjes në mënyrë që të marrë më shumë besim.

“Asllani? Është shumë i bezdisshëm në mesfushë. Është një lojtar i shkëlqyer, duhet të përmirësojë sensin e tij, ai e di shumë mirë. Duhet të rritet dhe të bëj karrierën sepse ka shumë potencial. Kjo varet vetëm nga Asllani”, tha Acerbi. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/