Armando Dobra shpall “kampion” para kohe Chesterfield me golin e tij, në vendin e parë në Angli dhe 22 pikë larg vendit të dytë

Armando Dobra është lojtari kryesor i Chesterfield në National League. Pavarësisht interesimeve të shumta, lojtari shqiptar zgjodhi që të rinovonte me këtë skuadër. Këtë sezon është duke përjetuar një sukses, pasi Chesterfield mban vendin e parë në kampion.

Në mbrëmjen e djeshme, kjo skuadër fitoi me shifrat 1-2 kundër Dag Red, me golin e dytë që erdhi nga Dobra. Pas këtij goli, Chesterfieldi shkon 7 fitore radhazi dhe 22 pikë larg Bromley të vendit të dytë, madje edhe me një ndeshje më shumë për të luajtur. /Sport Ekspres/