Babi ishe shume agresive me mu, kur u bera Nene mendoja a
thua a kam qen edhe une e embel per ju sikurse ishte vajza
ime…!

Babi ishe shume agresive me mu, kur u bera Nene mendoja a thua a kam qen edhe une e embel per ju sikurse ishte vajza ime…!

Babi ishe shume agresive me mu, kur u bera Nene mendoja a thua a kam qen edhe une e embel per ju sikurse ishte vajza ime…! – Po e shkruaj kete leter babi sa je ende gjalle po i permbledhi ca kujtime pak te bukura e shume te hidhura, une si nje femije nk isha e preferuara jote ti me mua gjithmone u sille ashper,ishe shume agresiv ndaj meje por si femij nuk i merrja parasysh me kalonte inati merzia shume shpejt vitet kalonin dhe une rritesha cdo dit e me shume i kuptoja gjerat beja te pamunduren te tafrohesha dhe te me doje edhe mua ti me ke dashur ndoshta por mua nuk ma shprehe as edhe njeher te vetme.une u martova ne mosh te re ika nga ju ama jo nga qefi ose per tju baktisur por ashtu u be puna tani isha nje vajze e pjekur ate dite kur dola …(vazhdon historia me poshte…)

Nga shtepia nuk e dija ku do me qon fati u merzita qava shume vitet kaluan dhe une e shijova ate ndjenjen e te qenurin NENE kur mora vajzen time ne dore dhe e perkedhela me shkoj mendja te ti. Thash me vete a thua a kam qen edhe une e embel per ju sikurse ishte vajza ime per mua vitetet kalonin dhe ti fillove te afroheshe me mua dhe me mungoje cdo dite e me shume nje dite mora nje lajm te keq me than qe ti kishe lendure kemben erdha te ti dhe ti nuk doje te shkosh te mjeku une tu luta shume derisa te binda ty shkuam rruges ti qave dhe the se une kam hy gjynah me ju por kishe arsyet e tua pse the sepse nuk doja tju jepja hapsir te lirohem me ju sepse mund te gabonit por kam ndejtur ne distanc me pas frik nga une sot te falenderoj per kete gje sepse nk i bem ato gabime qe ti u friksove kaloi kjo dhe ti u sherove.gjithcka shkoi mire kaluan 3 vjet keto 3 vjet isha e lumtur per arsye se ti na fale dashuri per her te pare si prind. Prap degjova se nk ishe mire disi vendi nk me zinte kisha nje siklet trup se diqka po ndodh me ty erdha per te pare si je mu …(vazhdon historia me poshte…)

Duke i lodhur i mora ti shikoj analizat ishte mengjes kur pash analizat u merzita shume mu duke se ate dit te varrosa sepse kuptova se ti kishe kancer qava me te madhe nk hengra buke ti me the ha une tu pergjiggja me gjysme zeri nk mundem ate dit shkuam bashk te mjeku ishte dita me e merzitshme per mua ti nuk dije asgje une e kisha shume te veshtir te sillem normal me ty te te jepja buzeqeshje fallco te te flisja sikur ti ske agje por shpirti me digjej zemra mu thy cdo dite i lutem Zotit te ti ndal dhimbjet kur bij ne gjume i lutem Zotit te flesh edhe ti kur zgjohem i lutem Zotit te jesh mire tani qe i ke ditet e numruara une merzitem shume shume kur tet vi te t’shoh do doja tet perqafoja shumèee te qaj ne krahun tend te qaj me te madhe por smundem e vetmja gje qe mund te bej eshte tet flas embel tet buzeqesh sikur ska asgje te dua shume edhe pse mka mungu dashnia jote babi edhe une du qysh je ne endrrat e mia ti kam ber hallall te gjitha inashalla edhe ti mi ben hallall kto fjale per ty babi nga bija jote qe te deshti dhe te don pa fundd do me mungosh shume shume.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *