Besnik i përjetshëm i madrilenëve! U tha se do të merrte Barcelonën, Mourinho telefonon Florentino Perez: As nëse do të çmendesha nuk do t’i pranoja…

Trajneri portugez Jose Mourinho u shkarkua nga Roma dy ditë më parë dhe ka shumë spekulime se ku mund të vazhdojë karrierën. Ndërkohë, u përfol se Mourinho do të shkonte në Spanjë dhe në pankinën e Barcelonës.

Megjithatë, disa vite më parë Jose ishte trajneri i Real Madridit dhe ka një marrëdhënie fantastike me Florentino Perez. Për këtë arsye ruan një marrëdhënie të veçantë me skuadrën e Real Madridit, ndërsa ishte vet i trajneri portugez hodhi poshtë çdo mundësi për të marrë katalanasit.

“Nuk do të pranoja as nëse do të çmendesha të drejtoja Barcelonën”, thuhet se i tha Mourinho Florentino Perezit, të cilin ai e telefonoi menjëherë për të hedhur poshtë zërat që e dërgonin te katalanasit. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/