Chelsea turpërohet në Stamford Bridge! Wolves fiton dhe i shënon 4 gola, tifozët kuptojnë se faji nuk ishte i…Armando Brojës

Chelsea po vazhdon që të zhgënjejë me rezultatet e marra në Premier League, teksa ndodhet në mesin e tableës. Në ditën e sotme, ekipi i Pochetino ka humbur 2-4 ndaj Ëolves. Për më tepër, goli i dytë erdhi nga Thiago Silva për të ngushtuar rezultatin, pasi Ëolves e ktheu në spektakël ndeshjen e Stamford Bridge.

Tifozët e Chelsea nisën që të largoheshin nga stadiumi shumë përpara vërshëlliëms së trefishtë të arbitrit. Ndërkohë tifozët e Chelsea në “Tëitter” kuptojnë se rezultate e mëparshme nuk ishin faji i Armando Brojës. Shumë prej tyre madje shprehen të indinjuar me largimin në huazim të shqiptarit, teksa as Nkuku dhe as Jackson nuk arritën që të shënonin kundër Ëolves. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/