Do të jetë rikthimi i Marash Kumbullës, mbrojtësi i Shqipërisë pritet të ulet në stol te Roma në ndeshjen e parë të 2024

Do të jetë rikthimi i Marash Kumbullës, mbrojtësi i Shqipërisë pritet të ulet në stol te Roma në ndeshjen e parë të 2024

Marash Kumbulla vuajti një dëmtim të gjatë te Roma. Mbrojtësi shqiptar humbi shumë ndeshje me ekipin e tij dhe Kombëtaren njëkohësisht. Megjithatë koha e rikthimit ka ardhur dhe nëse asgjë e keqe nuk ndodh rrugës, Marashi do të jetë gati për Europianin e Gjermanisë.

Ndeshja e parë për të pritet të jetë në ndeshjen e radhës të Romës, në Kupë kundër Kremonese. Kjo përballje do të luhet në datën 3 janar dhe sipas mediave italiane, ka shumë gjasa që Kumbulla të ulet në stol për këtë takim. /Sport Ekspres/